Початок сезону 2015

                 Вже стало традицією, що щороку Фірма WBM Polska у співпраці із Сумською полонійною організацією «За Європейський розвиток Сумщини» та рядом партнерських організацій із Польщі проводить польсько-україньські молодіжні обміни. Сезон 2015 року почався у червні. Молодіжний фольклорний ансамсбль «Веселка» із Лебедина (Сумська область, Україна) на протязі 11 днів гостював у Пороніні (Малопольське воєводство). Організаційним партнером заходу був Фонд Розвитку Вармії і Мазур з Ілави (Варміньсько-Мазурське воєводство). Фінансову підтримку надав Народний Центр Культури у Варшаві в рамках Програми «Польсько-Українські Молодіжні Обміни».

           

 

 

У період від 20.06 по 30.06 у Пороніні зустрічалися дві 20-особові групи учасників. Одна група, це молодь віком 12-14 років із гміни Суш, Варміньсько-Мазурського воєводства, Польща. Друга- молоді учасники танцювального колективу «Веселка» з Лебедина, Сумська область, Україна. Ровесники із Польщі та України зустрілися у горах, у чарівній гірській місцевості Поронін. Краса польськийх гір та гостинність гуралів сподобалися кожному учаснику обміну. Для переважної більшості молоді це була перша поїздка у гори. Гірський клімат, а також насичена програма обміну дозволили молоді познайомитися, обмінаятися досвідом, навчитися один від одного цікавих речей із мови, історії, культури та традицій своїх сусідів. 

           Обмін мав танцювальний профіль. Тобто головним інструментом для знайомства учасників були танці, перш за все народні. Програма обміну передбачала вибір груп у такий спосіб, щоб одні учасники вміли танцювати (в даному випадку це була група з України), а для других танці мали бути повністю „terra incognita” (це була польська молодь). Такий підхід дозволив досягнути ефекту мотивації для обох груп: одні хотіли якомога більше навчитися (Поляки), а інші- передати як нійбільше своїм новим друзям (Українці). Крім того, щодня проводилися інтеграційні ігри та розваги направлені на загальний психо-фізичний розвиток учасників обміну. Відбулися також спільні екскурсії у чарівні Татри. Вечори молодь також проводила активно та цікаво: це були розваги, вогнища та спільні дискотеки- частіше за все під музику «Польки» та «Бельгійки», котрі прийшлися до вподоби обом групам. 

     

 

  Кожен учасник повернувся з обміну збагачений новими знаннями, досвідом та емоціями, а також з надією на нові зустрічі у майбутньому. Теплі прощання учасників, сльози на очах та взаємні щирі побажання усього найкращого переповнили останній день обміну. Це все є найкращим підтвердженням успішності таких заходів та необхідності їх продовження. Отже, сезон 2015 можна вважати вдало відкритим!

 

Більше фото з обміну можна знайти тут